мото та автозапчастини з Польщі мото та автозапчастини з Польщі Трекінг Вхід
1% від всіх замовлень буде перераховано на потреби ЗСУ

Як вибрати ремкомплект гальмівного супорта

Напевно Вам доводилося чути скрип або писк під час гальмування? І Ви вже знаєте, що найчастіша причина тому - гальмівні супорти. Вони притискають колодки до гальмівного диску. Можна навіть сказати, що безпека водія, пасажирів, і всіх учасників руху, безпосередньо залежать від справності гальмівної системи.

Але не потрібно піддаватися паніці і відразу записуватися на СТО для заміни супортів, напевно досить буде скористатися звичайним ремкомплектом. Більшість проблем з гальмівними супортами виникають при пошкодженні пильника, який захищає "робочий простір" від забруднення. А при появі корозії на поршні, або заклинювання, іноді досить розібрати весь вузол і почистити його.

Зазвичай, металеві деталі супорта на багато міцніше і зносостійкіші пильників і ущільнювачів, тому ми рекомендуємо проводити технічне обслуговування гальмівних супортів хоча б один раз на сімдесят тисяч кілометрів. Це значно дешевше, ніж купувати нові запчастини.

Коли варто задуматися про покупку ремонтного комплекту для гальмівних супортів


Навряд чи автомобіль сам розповість Вам, що гальмівні супорти потребують обслуговування. Про це Ви можете дізнатися якщо:

 • раптом знадобилося більше зусиль для гальмування;
 • автомобіль почав йти в сторону в момент гальмування;
 • при великому зусиллі гальма почали блокуватися;
 • почали виникати неприємні звуки під час гальмування.


Зовсім не обов'язково звертатися на СТО для простого технічного обслуговування гальмівної системи автомобіля. Ви можете зробити це самостійно: замініть пильники та прокладки, перевірте працездатність поршнів, очистіть циліндри і пружини, змастіть всі основні вузли і деталі.

Що входить в ремкомплект гальмівних супортів


Залежно від моделі автомобіля, ремонтні комплекти можуть бути різними. Як правило, вони розраховані на ремонт і відновлення двох супортів на одній осі. У стандартний ремкомплект входять:

 • гумові ущільнювачі;
 • пильники для напрямляючих;
 • регулювальні гвинти;
 • захисні ковпачки штуцера;
 • мастильні матеріали.


Ви навіть можете зіткнутися з ситуаціями, коли ремкомплекти для передніх і задніх гальмівних супортів можуть відрізнятися для однієї моделі автомобіля. Тому рекомендуємо ознайомитися з артикульними номерами перед покупкою.

Застосування ремкомплекта гальмівного супорта

Якщо Ви плануєте самостійно ремонтувати гальмівні супорти, то попросіть когось із товаришів допомогти Вам.

 1. Відпустіть колісні гайки.
 2. Поддомкратьте автомобіль і поставте підпірки для безпеки.
 3. Зніміть колесо і, про всяк випадок, заблокуйте магістральний патрубок.
 4. Відкрутіть направляючі супорта.
 5. Зніміть його та колодки.
 6. Викруткою зніміть з поршня супорта пильник.
 7. Попросіть помічника плавно натиснути на педаль гальма, - поршень почне виходити з супорта. Слідкуйте за витоком гальмівної рідини.
 8. Витягніть поршень з циліндра.
 9. Попросіть помічника відпустити педаль гальма.
 10. Заткніть отвір, щоб уникнути витоку гальмівної рідини.
 11. Вимийте й висушіть супорт.
 12. Огляньте циліндр і поршень на предмет деформацій.
 13. Обережно, намагаючись не порвати гуму, надіньте манжет на поршень.
 14. Змастіть поршень і манжет мастилом, потім обережно вставте поршень в циліндр супорта.
 15. Коли поршень увійде на 2/3, надіньте на нього і корпус супорта пильник з ремкомплекта, після чого вдавите поршень так, щоб він увійшов до кінця.
 16. Потім зніміть з супорта пильники направляючих і встановіть нові з ремкомплекта, не забувайте наносити мастило на все гумові та рухомих деталей, і труться, крім колодок і гальмівного диска.

Як підібрати ремкомплект супорта

Нерідко один і той же ремкомплект підходить машинам різних марок і виробників. І в той же час ремкомплекти одного автомобіля різних поколінь або модифікацій можуть відрізнятися і не бути взаємозамінними. Визначити який ремонтний комплект підійде саме до Вашого автомобіля можна по технічній документацї, або по номенклатурі ремкомплекта. Ми не рекомендуємо купувати перший-ліпший комплект для гальмівних супортів, оскільки у кожної моделі свої особливості.

Нагадаємо, що ремкомплекти для передній і задніх гальмівних супортів можуть бути різними навіть в рамках однієї моделі. Також звертайте увагу на рік виробництва ремкомплекта, оскільки від нього залежить якість гумових деталей. Деякі виробники можуть накласти додаткові ступені захисту у вигляді діаграм і qr-кодів, на них теж варто звернути увагу.

Пам'ятайте про те, що ремкомплект не вирішить всі проблеми з гальмівними супортами, але точно дозволить Вам продовжити термін їх служби без особливих витрат, і не забувайте перевіряти технічний стан деталей після їх очищення від корозії і бруду.