мото та автозапчастини з Польщі мото та автозапчастини з Польщі Трекінг Вхід
1% від всіх замовлень буде перераховано на потреби ЗСУ

Як обрати ремінь ГРМ

Що таке ремінь ГРМ

Конструкція ременя ГРМ досить банальна: це прогумований обід з зубцями з внутрішньої сторони. В якості основи для ременів ГРМ використовують або скловолокно, або інші полімери, а для зубців, - нейлон. При цьому у кожного автовиробника унікальні параметри для ременів ГРМ: довжина, ширина, профіль зубців, і їх кількість.

Для чого потрібен ремінь ГРМ

Сучасні двигуни внутрішнього згоряння досягають великої кількості оборотів. І щоб всі клапани і циліндри працювали злагоджено, конструктори синхронізували їх за допомогою ременя газорозподільної системи. Саме він отримує обертаючий момент від колінчастого вала, і передає цей же момент розподільного валу.

Як і інші деталі, ремінь ГРМ має свій ресурс, і неправильна установка, перепад температур, а також великі навантаження, здатні значно скоротити термін його експлуатації. Самі автовиробники рекомендують робити заміну ременя ГРМ кожні п'ятдесят тисяч кілометрів пробігу, так як його обрив може спричинити серйозні поломки (звертаємо Вашу увагу на те, що у кожної марки автомобіля це значення різне). Навіть знос і розтягування ременя ГРМ не буде позитивно впливати на роботу автомобіля, тому не варто забувати про регулярне технічне обслуговування.

Коли потрібно міняти ремінь ГРМ

Якщо так вийде, що за п'ять років ви не проїхали п'ятдесяти тисяч кілометрів, то Вам все одно доведеться задуматися про заміну ременя ГРМ, так як є ризик того, що він зсохся, або деформувався. В інших випадках варто перевірити справність ременя ГРМ якщо:

 • автомобіль почав втрачати потужність;
 • з'явилися вібрації двигуна;
 • змінився колір вихлопу;
 • з'явився дивний шум з-під капоту;
 • автомобіль не заводиться.

Напевно, немає сенсу перераховувати причини поломок ременя ГРМ, так як сама деталь має обмежений ресурс. Варто зауважити, що перетягнутий ремінь вийде з ладу швидше, як і ослаблений. Скоротити термін служби ременя ГРМ здатні перепади температур і потрапляння на нього охолоджуючої рідини або антифризу.

Як підібрати ремінь ГРМ

Якщо не заглиблюватися в торгові марки виробників ременів ГРМ, то їх можна розділити на три типи:

 • оригінальні ремені ГРМ від автовиробників;
 • якісні аналоги;
 • дешеві замінники від невідомих виробників.

Зі стовідсотковою ймовірністю можна стверджувати тільки одне: найкраще купувати оригінальні запчастини від автовиробників. Але якщо обставини складаються таким чином, що у Вас не виходить замінити деталь на оригінал, то не варто робити вибір в сторону дешевих запчастин від невідомих виробників, так як це може закінчитися дорогим ремонтом двигуна.

Якщо Ви почнете вивчати діяльність виробників ременів ГРМ більш детально, то можете наштовхнутися на інформацію про те, що автовиробники не виготовляють ремені самостійно, а замовляють їх у інших компаній. І цілком логічно буде поставити запитання: "Навіщо тоді переплачувати до тридцяти відсотків за наклейку на коробці?" Але важливо розуміти, що "один виробник" зовсім не означає "однакова технологія виробництва." При виборі ременя ГРМ можете попросити поради у досвідчених механіків, так як сьогодні можна підробити будь-які засоби захисту і сертифікати якості.

У будь-якому випадку, пошук запчастини потрібно здійснювати по VIN-коду, або за параметрами автомобіля. Не забувайте про те, що крім самого ременя ГРМ, з ладу можуть виходити і інші деталі системи, такі як натяжні ролики. Практика показує, що зазвичай ресурсів натяжних роликів недостатньо на два і більше ременів ГРМ, тому варто розглянути комплексну заміну. Адже покупка деталей в комплекті обійдеться Вам дешевше.

Як поміняти ремінь ГРМ

Загальна процедура проста:

 1. організуйте доступ до ременя ГРМ;
 2. видаліть захисний кожух ременя ГРМ;
 3. відключіть датчик положення колінчастого валу;
 4. відкрутіть ролики для зняття колінчастого валу;
 5. зніміть старий ремінь;
 6. перевірте мітки на розподільному і колінчастому валах;
 7. встановіть новий ремінь ГРМ;
 8. перевірте силу натягу нового ременя.

Щоб на практиці довести процедуру до кінця, ознайомтеся з інструкцією від автовиробника. Не забувайте, що заміну ременя потрібно робити з холодним двигуном.

Висновки

Не варто забувати про регулярне технічне обслуговування всіх ресурсних деталей Вашого автомобіля, в тому числі і ременя ГРМ. Так як вихід його з ладу веде до дорогого ремонту двигуна.